Akne ve Sivilce Detoksu

Cildi temizleyen detoks nasıl yapılır? Yüzünüzdeki akne ve sivilcelerden kurtulmak için özel detoks programı uygulayabilirsiniz. Cilt için detoks programını nasıl uygulayacağınıza birlikte bakalım.

Sivilceler için detoks yaparken, bunun kapsamlı bir program olduğunu unutmamak gerekir. İçten dışa bir arınmayla sivilce ve aknelerden uzun süreli olarak kurtulmanız mümkün.

Cildi güzelleştiren detoks

Birinci adım yediklerinize dikkat etmek. Gıdalarla aldığınız toksinleri azaltmanız veya hiç tüketmemeniz gerekir. Bunlardan en bilinenler sigara ve alkol olmakla birlikte, katkı maddeli yiyecekler, yağlı yiyecekler ve antibiyotik türü ilaçlardan da uzak durmanız gerekiyor.

Akne içten dışa oluşur. Yani yüzünüzde gördüğünüz akne ve sivilceler bir anda ortaya çıkmaz. Daha önce ne yaptığınıza bakmanız gerekir.

  • Yeteri kadar su içmek (günde 1.5 lt)
  • Kafeinli yiyecek ve içeceklerden uzak durmak
  • İyi çalışan bir bağırsak sistemine sahip olmak
  • Toksik kimyasallardan uzak kalabilmek için organik gıdalar tüketmek

Sivilce için detoks suyu veya cilt için detoks suyu hazırlarken, markette satılan ve laboratuvarda hazırlanmış ürünler almak yerine organik olarak hazırlanmış bitki kürlerini tercih etmelisiniz.

Kil maskesinin sivilcelere ve akneye iyi geldiğini muhakkak duymuşsunuzdur. Kil maskeleri cildi derinlemesine temizler ve sivilce oluşumunu önler. Kil maskesini her hafta düzenli olarak yapabilirsiniz ve tabii yine olabildiğince organik bir maske uygulamanızı tavsiye ederiz.

Yediklerinizden yeteri kadar vitamin ve mineral alamıyor olabilirsiniz. Bu yüzden tahlil yaptırarak neyin eksik olduğunu bulabilir, beslenmenizi sonuca göre şekillendirebilirsiniz. Çünkü cilt problemleri sadece dış etkenlerden değil, iç etkenlerden de sebeplenebilir.

En çok arananlar:

Share