Nei dzang İç Organ Masajı

Nei-dzang İç Organ Masajı

Geleneksel çin tıbbında doğrudan iç organları uyarmak için tasarlanmış özel bir masaj türüdür. Nei-dzang toksik atılımını sağlar, organları ve bezleri onarır ayrıca yenilemek üzere kan dolaşımını ve enerjiyi organlara yöneltir.

Nei-dzang yani iç organ masajı olarak bilinen bu masaj tekniğinde işaret, orta ve yüzük parmaklarının uçları karın boşluğuna bastırılarak masaj terapisi doğrudan iç organlara uygulanır. Bu basınç, durgun sıvıları temizler ve tıkanmış enerjileri yayar, toksik kalıntıları organ dokularından dışarı çıkartır ve tembel organların tekrar çalışmaya başlamasını sağlar.

Abdominal distasyon, su retansiyonu ve tutumu, tıkanmış bağırsaklar, pankreasta şişkinlik, gaz ve karaciğer tıkanmasında çok etkili bir yöntemdir. Nei-dzang masajı mutlaka karın boşluğundaki yumuşak dokularla çalışmak konusunda eğitilmiş bir terapist tarafından uygulanmalıdır.

İç Organlara Masaj

Eğer iç organ masajı, ellerinden enerji yayabilen yani chi neidzang bir şifacı tarafından uygulanırsa sonuçlar çok daha verimli olur. Bu tür şifacıların elleri, Çince’de enerji bayrakları olarak adlandırılır, çünkü onlar enerji sistemlerinde dokunma basıncı ile sağlanan fiziksel terapinin etkilerini artırarak iyileştirici enerjiyi doğrudan rahatsız organların kanallarına yönlendirirler.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir