Detoks.net

Detoks Diyeti Hakkında Bilgiler | Kürler, Detoks İçecekleri, Smoothie Tarifleri

detoks diyeti öğünler

Detoks diyet listesinde neler var? Detoks öğünlerinde neler yenir? Örnek bir detoks diyet listesi nasıldır? Detoks diyeti zaman isteyen bir diyettir. Vücudumuzdaki toksinler bir günde oluşmadığı gibi onları atmak da bir günle gerçekleşmez. Bu yüzden sabırlı olmak ve kontrollü şekilde detox diyeti uygulamak gerekir.

Detoks diyetini bir uzmana danışmadan kendi kendinize yapmak istiyorsanız, ki bunu tavsiye etmiyoruz, en fazla 3 gün yapmanız gerekir daha fazlası zararlı olabilir.

Detoks örnek diyet listesi öğünler

Kahvaltı : Bir adet elma, muz, üzüm gibi taze meyve. 15-20 dakika sonra iki bardak taze sıkılmış üzüm suyu, 2 dilim esmer buğday ekmeği veya karabuğday ekmeği.

Ara Öğün : 1-2 bardak taze sıkılmış sebze suyu. 5-6 adet çiğ badem, 5-6 adet çiğ fındık ve ceviz.

çiğ badem

Öğlen : Bir tabak buğulanmış, haşlanmış sebze. Saplı ya da köklü sebzeler tercih edilmelidir (patates, brokoli, havuç, karnabahar, pancar, kuşkonmaz gibi).

Akşam : Öğlen menüsünün aynısı.

Öğünlerinizde istediğiniz kadar himalaya tuzu kullanabilirsiniz. Ve zerdeçal, karabiber gibi baharatları dilediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Öğünleriniz ek olarak smoothie ve detoks içecekleri de hazırlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın