Detoks Sebze Çorbası Tarifi

Detoks diyetine uygun sebze çorbası

Detoks diyeti yaparken sebze çorbası içebilirsiniz. Sebze çorbası zayıf sindirim sistemi ya da mide ülseri olan kişiler için iyi bir alternatiftir çünkü böylece mide ve barsaklar bütün haldeki sebzelerin hantal ktlelerini ve atıklarını işlemek zorunda kalmazlar.

Çorbayı pişirdiğinizde bazı vitamin ve enzimler yok olsa da, tüm gerekli mineraller ve iz elementleri kolayca özümsenmek üzere kalırlar ve bunlar detoks açısından en önemli besinlerdir.

Midede hiç sindirim gerekmediği için sebze çorbası gün içinde küçük miktarlarda lınabilir ya da yemeklerde pişmiş olan diğer sebzelerle birlikte tüketilebilir. Sindirime yardımcı olduğu için, besleyici ve sağaltıcı özelliklerini artırmak üzere sıcak sebze çorbasına bir kaşık organik miso da ekleyebilirsiniz.

Detoks diyeti için sebze çorbası tarifi

2 litre saf su
1 çorba kaşığı Kelt deniz tuzu
1 dilim zencefil kökü
2 adet ince doğranmış havuç
3 sap ince doğranmış kereviz
115gr ince doğranmış lahana
175gr ince doğranmış ıspanak
225gr küçük küp şeklinde doğranmış balkabağı
1 adet ince doğranmış kabak
5 adet taze veya kurutulmuş ve ince dilimlenmiş shitake mantarı
1 demek doğranmış maydanoz.

Malzemelerin hepsini alüminyum olmayan büyük bir tencereye atın. Kaynatıp, ardından altını kısıp kapağını yarım kapatarak, suyu yarıya inene kadar pişirmeye devam edin. Sıkı bir süzgeçten geçirerek bir kaba alın ve sebze posasını atın. Bu çorbadan yemeklerde veya yemek aralarında içebilirsiniz.

En çok arananlar:

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir