Detoks.net

Detoks Diyeti Hakkında Bilgiler | Kürler, Detoks İçecekleri, Smoothie Tarifleri

detoks uygulamaları

Herkese farklı detoks mu uygulanır? En iyi detoks uygulamaları hangileri? Detoks nasıl uygulanır? Herkes detoks diyeti yapabilir mi?

Detoks diyetini uygulamak için mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. Detoks ağır ve disiplinli bir rejimdir ve kontrol altında uygulanmalıdır. Tansiyonu düşük kişilere ya da yoğun olarak çalışan kişilere ve bazı rahatsızlıkları olan kişilere detoks diyeti önerilmeyebilir. Detoks diyetlerinde tüketilen gıda ve doğal desteklere karşı alerjiler sorgulanmalıdır.

detoks uygulaması

Detoks uygulaması nasıl yapılır?

Detoksa başlamak için bireyin kendini ruhen ve bedenen hazırlaması gerekir. Yapılanlar hem fiziksel, hem duygusal, hem de maddi olarak zorlayıcı olabilir.

Nadiren, kişilerde bir günlük detokstan sonra, ”iyileşme krizi” de denen bir-iki güne uzayabilen yorgunluk veya kötülük hali görülebilir. İşte bu yüzden bilirkişi tarafından kontrol sağlanarak uygulamakta fayda vardır.

Detoks içecekleri smoothieler

Günlük olarak meyve kürleri veya sebze kürleri içilebilir. Ve bu detoks smoothieleri rutin beslenme şekline eklenebilir. Fakat sıkı bir detoks diyeti uygulamak için detoksun mantığını anlamak, özümsemek ve tüketilecek olan gıdalar konusunda bilinçli olmak gerekir.

detoks diyetinde hayati sıvılar

Detoks uygulamaları

Cep telefonunuza indirebileceğiniz detoks beslenme programları da artık günümüzde doktorlar tarafından hazırlanmakta. Hem herkesin uygulayabileceği detoks kürleri hem de özel sağlık durumlarında kullanılabilecek detoks programları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın