Kilo Verdiren 7 Sebze

Her sebze değil ama bazı sebzeler kilo vermeye yardımcı olur ve kilo verme sürecini hızlandırır. İçerdikleri lif ve vitaminler sayesinde bu düşük kalorili sebzeler sadece zayıflamaya değil ayrıca vücudu güçlendirmeye de yarar.

1. Tatlı Patates

Tatlıya düşkünseniz, normal bir patatesin yarısı kadar kaloriye sahip olan ve lif açısından daha zengin olan tatlı patatesi tercih edebilirsiniz. Sporla birlikte yağ yaktıran sebzeler olarak listeye giren patatesle kalorili tatlılardan uzak durabilirsiniz.

2. Karnabahar

Bir porsiyonunda 26 kalori olan karnabaharı yemeklerinize ekleyebilir veya yalın olarak tüketebilirsiniz. Her mevsimde kolayca bulabileceğiniz karnabahar kas yapısının su ihtiyacını da karşılayarak sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.

3. Kale

Kıvırcık lahana olarak da isimlendirilen ve sitemizde kale detoks içeceği tarifiyle de yer alan süper sebze. Son zamanlarda daha da ünlenen yeşil yapraklı şifa bombası kalenin içindeki vitamin ve mineraller vücudu hem besler hem zinde olmanızı sağlar hem de kilo vermenize yardımcı olur.

4. Brüksel Lahanası

Konu kilo vermek olunca, brüksel lahanası bir vazgeçilmezdir. Çok düşük kalorili olması ve bol lif içermesi bunun için en önemli sebeptir. Ayrıca benzerlerine oranla çok daha fazla protein içerir.

5. Ispanak

Gerek yemeği, gerek salatası olsun ıspanak Temel Reis’ten de bildiğimiz üzere zindelik veren ve çok faydalı bir sebze. Vitamin ve lif açısından zengin ve yeşil yaprakları tam bir şifa kaynağı.

brokoli diyet sağlıklı sebzeler

6. Brokoli

Yeşil yapraklardan bahsetmişken çok düşük kaloriye sahip su ve lif içeren brokoliyi es geçmek olmaz. Pek çok şekilde pişirilebilen brokoli, çiğ veya çok hafif buharlanarak da tüketilebilinir.

7. Havuç

Bol lifli, A vitamini, C vitamini ve K vitamini içeren havuç diyet döneminde tatlı ihtiyacınızı da giderebilir. Posası olduğu için gece saatlerinden ziyade gün içinde tüketmekte fayda var.

En çok arananlar:

Share