Migreni Tetikleyen Yiyecekler

Bazı yiyecekler ve içecekler migreni tetikler. Ayrıca migreni tetikleyen nedenler de var. Migreni ne geçirir diye soranlar için, uzak duracağınız bazı yiyecek ve içecekler yanında, yaşam tarzınızda yapacağınız bazı değişiklikler diyebiliriz. Şimdi birlikte migreni hangi yiyecekler tetikler onlara bakalım.

Migren ağrısı hiç bir baş ağrısına benzemez. Migren ağrıları gözlere vurur, mide bulantısı ve kusma yapar. Ayrıca baş dönmesi, sese ışığa, kokuya karşı duyarlılık, karıncalanma ve yüzün belli bölgelerinde uyuşma gibi belirtileri vardır.
Migreni Tetikleyen Yiyecekler
Fakat yemek yeme ve yaşam alışkanlıklarınızda yapacağınız bir kaç değişiklikle migren ağrılarını hafifletebilir ve sıklığını azaltabilirsiniz. Doğu beslenme sizin için çok önemli.

Migreni hangi yiyecekler ve içecekler tetikler

Çikolata ve kakao ile yapılmış olan her şey
Fermante peynirler
Yoğurt
Kafein
Ekşi Krema
Soyalı ürünler
Soya sosu
Alkol
Sirke
Lahana turşusu
İşlenmiş etler (tütsülenmiş, konserve, salamura, şarküteri)
Turunçgiller

Migren ağrılarınızı takvim üzerinde işaretleyin. Son 24 saatte neler yediğinizin ve yaşadığınızın listesini yapın. Uyuma saatinizi, uyanma saatinizi, içtiğiniz su miktarını da ekleyin. Yaşam tarzınızı kontrol edin. Haftada en az bir kez yürüyüş, yoga, yüzme, fitness gibi bir fiziksel aktivitede bulunun. Stresi azaltmak için meditasyon yapın.

Share