Mikro Su

Mikro su nedir? Su nasıl arındırılır? Alkalik suyun faydaları nelerdir?

Japonya’da 2010 yılında, sağlık çevrelerinde mikro su veya “yeniden yapılandırılmış su” olarak da bilinen alkalik, iyonize mikro-kümelenmiş su üreten bir aygıt geliştirildi.

Bu, mutfak tezgahının üstüne koyulup herhangi bir musluğa bağlanabilen, büyük bir sözlük boyutlarında, ufak bir mekanizma. Su önce katı partiküller ve mikroplardan arındırılmak üzere çok ince bir kömür filtresinden geçirilir, ardından da platin kaplı iki titanyum levhanın bulunduğu bölüme aktarılır.

Elektroliz yöntemi sayesinde sudaki alkalik mineraller bir levhada toplanırken, klor, flor ve ağır metaller gibi asidik elementler de diğer levhaya çekilir. Asitli su bir çıkış tüpü sayesinde musluğa boşalırken, alkalik su ayrı bir çıkıştan kullanım için alınır.

Japonya’da mikro-su, kanser, bağışıklık eksikliği ve diğer birçok yıpratıcı durumun tedavisinde başarıyla kullanılmıştır ve şimdi de Batı’da yaygınlaşmaktadır.

Alkalik Ol yada Alkalik Öl isimli kitabın yazarı Dr. Theodore Baroody mikro-kümelenmiş suyu, klinik çalışmalarında tedavi aracı olarak kullanmakta ve “benim fikrime göre bu teknoloji önümüzdeki senelerde, sağlık hizmetlerinde çalışanların ve toplumun genel sağlık yaklaşımını değiştirecektir” diye belirtmektedir.

İçki sonrası akşamdan kalma hissi

Mikro-su Japonya’da barlar ve gece kulüplerinde tüm buzlar bu suyla üretilmekte ve içkiler bu mikrosuyla hazırlanmaktadır. Müşteriler ne kadar içki içerlerse içsinler, ertesi gün kendilerini akşamdan kalma hissetmediklerini söylemektedirler. Bunun sebebi, negatif yüklü alkalik mikro suyun, alkolün asidik yan ürünlerini nötrleştirmesi ve onları karaciğer, beyin ve diğer dokularda takılıp kalmadan vücuttan atmasıdır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir