Nasıl Kilo Verilir?

Hangi diyet programını kullanmak gerekir nasıl kilo verilir? En hızlı şekilde kilo vermek için ne yapmam gerekir? gibi sorularınız mı var? Doğru sayfadasınız.

Belki uzun süredir fazla kilolarınız var ve nasıl kilo verilir diye pek çok yazı okudunuz, pek çok diyet listesi denediniz. Fakat hepsini de kısa bir süre denediniz ve sonra bıraktınız. Kendinize kızdınız, pişman oldunuz ve giderek daha da mutsuz oldunuz.

Sağlıklı Beslenme

Odaklanmanız gereken şey ‘kilo vermek‘ değil, ‘sağlıklı beslenme‘ olmalıydı çünkü. Hatayı bu noktada yaptınız. Siz bir tabak pilav ya da makarna veya börek yediğinizde ya da bir tabak tatlı yediğinizde hemen şişiyorsunuz fakat sporcular ya da sizden çok daha zayıf biri dünyaları yiyor ve hiçbir şey olmuyor. Neden?

Vücudumuzdaki yağ oranı azaldıkça ve kas oranı çoğaldıkça kilo almamız daha da zorlaşır. Bu yüzden odaklanılması gereken nokta bu aslında. ‘Kilo vermek için ne yemeliyim‘ ya da ‘ne yememeliyim’ sorusundan ziyade ‘spor salonuna kayıt ücreti ne kadar?’ sorusunu sormalısınız.

Hayatınıza hamurişi ve tatlı yerine çeşitli salatalar, et, balık, tavuk, sebze çorbaları, smoothieler, detoks içeceklerini öğün olarak eklerseniz ve haftada 2-3 gün spor yapma alışkanlığı kazanırsanız kilo verebilirsiniz. Kilo vermeyi iki ayda ya da üç ayda hemen halledip bitireceğiniz bir sorun olarak görmeyin. ‘Yaşam şeklimi değiştiriyorum‘ diye düşünerek, bundan sonra bu şekilde besleneceğinizi kendinize söyleyin.

Böylece uzun vadede kalıcı sonuç alacağınız mükemmel bir diyet programı oluşturmuş olursunuz ve sağlıklı beslenmeyi de hayatınıza sokmuş olursunuz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir