Ödem Attıran İçecek Tarifi

Gerek mevsimsel, gerek dönemsel ve gerekse lodosun etkisiyle vücudumuzda ödem oluşur. Özellikle regl döneminde kadınlarda sıkça ödem olur. Hareketsiz bir hayatınız varsa, yine ödemden kaçmanız mümkün değil.

Peki bu ödem nasıl geçer? Ödem yani vücudun şişmesi, vücutta şişlik oluşması için hazırlayabileceğiniz harika bir içecek tarifi var. Hemen ona geçelim.

Ödem Söktüren İçecek Tarifi

Gerekli olan malzemeler : 2 bağ maydanoz, 1 litre su, 2 adet yeşil elma, 1 avuç kiraz sapı, 5 adet limon dilimi, kök tarçın ve karbonat.

ödem attıran içecek
Lemon water with fresh lemons and green plants

Tencereye 1 litre suyu koyun ve kaynatın. Su kaynadıktan sonra altını kapatmadan önce, tencerenin içine 2 demet maydanozu bağlayıp atın. Ardından elmaları dilimleyip atın. Bir iki dakika kaynatıp içine kiraz saplarını atın. Beş dakika daha kaynattıktan sonra karışımı süzün. Ve ardından karışımı sürahiye alarak içine limon dilimlerini, tarçını ve karbonatı koyun.

Bu 1 litrelik karışımı tüm gün boyunca içerek bitirin. Ödemden kurtulmanın en sağlıklı ve kolay yolu bu. Vücudunuzdaki ödemin nasıl gittiğine şaşıracaksınız.

Share