Detoks.net

Detoks Diyeti Hakkında Bilgiler | Kürler, Detoks İçecekleri, Smoothie Tarifleri

ödem attıran içecek tarifi

Ödem attıran içecek tarifi, ödem söktüren bir içecek hazırlayabilirsiniz. Gerek mevsimsel, gerek dönemsel ve gerekse lodosun etkisiyle vücudumuzda ödem oluşur. Özellikle regl döneminde kadınlarda sıkça ödem olur. Hareketsiz bir hayatınız varsa, yine ödemden kaçmanız mümkün değil.

Peki bu ödem nasıl geçer? Ödem yani vücudun şişmesi, vücutta şişlik oluşması için hazırlayabileceğiniz harika bir içecek tarifi var. Hemen ona geçelim.

ödem sökücü içecek

Ödem Söktüren İçecek Tarifi

Ödem attıran içecek tarifi için gerekli olan malzemeler : 2 bağ maydanoz, 1 litre su, 2 adet yeşil elma, 1 avuç kiraz sapı, 5 adet limon dilimi, kök tarçın ve karbonat.

Ödem söktürücü içecek hazırlanışı : Tencereye 1 litre suyu koyun ve kaynatın. Su kaynadıktan sonra altını kapatmadan önce, tencerenin içine 2 demet maydanozu bağlayıp atın. Ardından elmaları dilimleyip atın. Bir iki dakika kaynatıp içine kiraz saplarını atın. Beş dakika daha kaynattıktan sonra karışımı süzün. Ve ardından karışımı sürahiye alarak içine limon dilimlerini, tarçını ve karbonatı koyun.

Bu 1 litrelik karışımı tüm gün boyunca içerek bitirin. Ödemden kurtulmanın en sağlıklı ve kolay yolu bu. Vücudunuzdaki ödemin nasıl gittiğine şaşıracaksınız.

Bir Cevap Yazın