Parlak Bir Cilt İçin Ne Yemeliyim?
cildin parlak olması için

Cildinizin parlak olması için yemeniz gerekenler, cilt için uygulayacağınız bakım kürleri ve maskeler kadar önemli. Toz, kir, hava kirliliği, toksinler, katkı maddeli yiyecekler hepsi iç organlarımızı etkilediği gibi cildimizi de etkiliyor. Beslenmenize dikkat ederek parlak bir cilde sahip olmak için adım atabilirsiniz.

Parlak Bir Cilt İçin Ne Yemeli?

Özellikle kuru ciltlerin parlak olması için muz tüketebilirsiniz. Muzdaki potasyum hem cildinizin rengini korur, hem de cildi canlandıran yiyeceklerdendir.

cildi parlatan yiyecekler

Yaban mersininde bol miktarda a ve c vitamini bulunur. Yüksek derecede antioksidan etkisi olan yabanmersini cildinizi rahatlatır ve toksinlerden arındırarak parlak bir görünüm sağlar.

cildi parlatan kürler

Karpuz sever misiniz? Yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvesi olan karpuz, cildinizin ihtiyacı olan nem ve suyu sağlar.

karpuzun cilde faydası

Cilde İyi Gelen Yiyecekler

Ananasın içinde cildin şişmesini ve bozulmasını önleyen bromelain maddesi bulunur. Aynı zamanda ödem atmanızı ve toksinlerden arınmanızı da sağlar.

ananas faydaları

Elmada yüksek düzeyde kolajen vardır, bu da için cildinizi fazlasıyla besler ve cilde parlaklık verir. Elma cilde iyi gelen, cildi canlandıran yiyecekler arasında.

elmanın cilde faydası

Cildi Besleyen Meyveler

UV ışınlarından sadece kremlerle değil çilek yiyerek de korunabilirsiniz. Çilek güçlü bir temizleyici ve koruyucudur. Cildi besleyen meyveler arasındadır.

çilek cilde faydası

Kivi hem yaşlanmayı geciktiren yiyecekler arasında yer alması, hem de C vitamini deposu olması özellikleriyle, çoğu cilt problemini ve cilt kuruluğunu önleyen yiyecekler arasında yer alır.

kivi cilde faydası

Bir Cevap Yazın