Sabah Limon Suyu İçmenin Faydaları Nelerdir?

Sabahları aç karnına limon suyu içenleri duymuşsunuzdur. Hatta limon suyunu çok uzun süreler boyunca içenler ve hatta reflü gibi mide rahatsızlıkları olup da içenler bile var. Peki sabah aç karna limon suyu içmek faydalı mıdır? Ve bunun faydaları nelerdir? Kilo verdirir mi?

Bazıları limon suyunu sabah kahve veya bitki çayı içmek yerine tercih ederek bir alışkanlık haline getiriyor bazıları da ihtiyaç duydukları için.

Sabah aç karnına içilen limon suyunun ne gibi faydası var?

Sindirim Sistemini Düzenlemek
Sabah aç karnına içilen sıcak su, içinde limon olsun olmasın sindirim sistemini düzeltir yani kabızlığı önler ve vücuda ihtiyacı olan suyu yeniden kazandırır. Uyuduğumuz saatler boyunca, vücudumuza su girmediği için sabah ilk iş olarak, vücut ısımızda içtiğimiz su bedenimiz için resmen bir ödüldür.

Karaciğer ve Lenf Sistemi Dostu
Karaciğerimiz uyku sırasındayken de çalışarak bir yenilenme süreci içine girer. Sabah içilen limon suyu bu yenilenmeyi destekler ve karaciğerle lenf sisteminin daha sağlıklı şekilde çalışmasını sağlar.

Bağışıklığı Arttırmak
Limonun içinde bulunan C vitamini ve potasyum sabah direkt olarak alınır ve böylece bağışıklık sistemi desteklenmiş olur. C vitamini aynı zamanda stresi de azaltır.

Yumuşak Bir Ten
Teninizin yumuşak ve sağlıklı olması için, aç karnına limon suyu içmek bulunmaz bir doğal tedavi yöntemidir. Çünkü sıcak limon suyu derinin de temizlenmesine katkıda bulunur.

Limonla Kilo Vermek
Almanya’da yapılan bir araştırmada, sabah limon suyu içmek metabolizmayı hızlandırdığı için kilo verdiriyor. Elbette sabah limon suyu içip, öğlen künefe yemek size kilo verdirmez :) Fakat eğer sağlıklı beslenme sürecindeyseniz, kilo vermeniz limon suyu takviyesiyle birlikte hızlanabilir.

Limon Suyu Ne Yapmaz?

Vücudun pH seviyesini düzenlemez, vücuttaki tüm toksinleri temizlemez, IQ’nuzu yükseltmez. Ve limon suyunun alkali olduğu için sizi kanserden koruyacağı bilgisi doğru değildir.

En çok arananlar:

Share