Şiropraksi Masajı

Şiropraksi masajı nedir? Nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?

Şiropraksi ondokuzuncu yüzyılda batı tıbbının bir kolu olarak gelişmiş, etkili bir tıbbi terapi çeşidirir. Yumuşak ve derinlemesine sağaltıcı teknikleri sayesinde şiropraksi masajı çok popüler olmuştur.

Modern cerrahi ve allopatik ilaç tedavisi geliştiğinden beri, klasik batı doktorları şiropraksi terapiye vudu büyüsü muamelesi yapıp, hastalarına nadiren tavsiye etmişlerdir.

Halbuki Dr. Lee’nin geleneksel çin ayak masajı gibi, omurga masajı da sağlam bilimsel prensiplere dayanmakta ve tüm diğer modern tıp metodları işe yaramadığında, sıklıkla pozitif sonuçlar üretmektedir. Bu yüzden, herkes vücuttaki tüm ana eklemleri ve kemikleri düzene sokan ve bütün iskelet yapısını tekrar dengeleyen bu tedavi şeklini yeniden keşfetmekte ve kullanmaya başlamaktadır.

Özellikle boyun, omurga, belkemiği ve kuyruk sokumunda yanlış hizalanmış kemikler, sinirleri ve enerji kanallarını sıkıştırıp bloke edebilir ve böylece ilgili organları ve bezleri enerjiden yoksun bırakıp onlardan beyne giden sinir sinyallerini engelleyebilir.

Eklemleri ve bağları gevşeterek ve kemikleri hizaya sokarak iç ogranlara tekrar kan, enerji ve sinir sinyalinin serbest akışı sağlanır ve bu da organların kendini temizlemesine ve iyileştirmesine imkan yaratır. Uzun süren toksik süreçlerden sonra vücut, aşamalı olarak bedenin duruşunu bozuk kemikleri yerlerinden oynatır. Bu yüzden detoks diyetinden önce veya detoks diyeti yaparken, birkaç omurga masajı uygulaması bedenin temizlenme ve iyileşme mekanizmalarının daha efektif çalışmasını sağlar.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir