Sivilcelerden Kurtulmak İçin Detox

Detox ile sivilcelerden kurtulmak mümkün mü? Sivilce ve akneden kurtulmak için nasıl bir detox uygulaması yapmalısınız? Sivilceler vücutta toksinlerin olduğunu mu işaret ediyor? Bu yazımızda, bu soruların cevaplarını hazırladık.

Fark etmişsinizdir, ne zaman cips yeseniz ya da yağlı abur cuburları, çikolataları abartsanız yüzünüzde bir sivilce daha çıkar. ‘Artık daha sağlıklı besleneceğim‘ diye karar verir ve bir kaç gün belki bir hafta ağzınıza abur cubur sokmazsınız. Ama bazen bu da işe yaramaz. Çünkü ciltteki sivilcelerin ve aknelerin geçmesi için ve yeniden oluşmaması için, ciltteki tüm katmanların bu detoxtan yararlanabilmesi gerekir. Bu da biraz daha zaman alır.

Sivilcelerden kurtulmak için ne yememeli?

Sivilcelerden ve ekneden kurtulmak için bir süre bunları hayatınızdan çıkartın.

* Kırmızı et (dana eti)
* Süt ürünleri (yoğurt, peynir)
* Çikolata
* İşlenmiş şeker (kurabiye, pasta)
* Baharatlar (acı, köri)
* Alkol
* Sigara
* Kahve
* Portakal ve çilek

Sivilcelerden kurtulmak için ne yemeliyim?

Sağlıklı yağ asitleri ve sağlıklı protein cildinize iyi gelir. Bunlardan bazıları organik yumurta, tofu, kinoa, amarant, mercimek, chia tohumu. Bu yiyecekleri hayatınıza sokmanızda fayda var. Ayrıca ayçekirdeği, avokado, çiğ badem, ceviz, susam ve tahin yiyebilirsiniz.

Mümkün olduğu kadar işlenmemiş ürünler tüketmelisiniz. Paketlenmiş hazır gıdalardan uzak durmanızda fayda var. Ve günde en az 1.5 litre su tüketmelisiniz.

Share