Toksinlerin Oluşması

Toksinlerin oluşma sebebi neden? Toksinler niye oluşur?

Bedenimizde toksinlerin yığımlanmasının iki temel nedeni var : Birincisi, yediğimiz ve içtiğimiz besinlerdeki, soluduğumuz havadaki doğal olmayan çevresel faktörlerin artışı ile metabolizmanın doğal seviyesinin çok üstünde toksin yüklenmesidir.

Toksinler neden oluşur?

Toksinlerin oluşmasındaki diğer sebep ise; sağlıksız kişisel alışkanlıklar, hiperaktif modern yaşam tarzının getirdiği aşırı stres ve yorgunluk nedeniyle zayıflayan bağ dokusu ve vejetatif sinir sisteminin sağlığını kaybetmesidir.

Kimlerde toksin oluşur?

Özellikle metropollerde yaşayan insanlar; endüstriyel kimyasallar, pestisit diye tanımlanan tarımda kullanılan zehirli maddeler, elektromanyetik kirlenme, gıda katkı maddeleri, yanlış beslenmeden kaynaklanan aşırı asit birikimi, ağır metaller, anestezik maddelerin ve özellikle bilinçsizce kullanılan ilaçların kimyasal kalıntılarına maruz kalmaktdır.

Toplumca legal kabul edilen alok, tütün, kafein gibi drogların kalıntılarıyla birlikte eroin, kokain, gibi illegal drogların kalıntıları, ruhsal dünyamızda yaşanan sorunların ağır yükünden oluşan çok karşmaşık bir kokteylin etkisi altında yaşamlarını sürdürme çabası içindediler. Ve bu kişiler vücutlarına her gün toksin alırlar.

En çok arananlar:

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir