Yağ Yakan Detoks Sebze Çorbası

İçindeki patates, havuç, ıspanak, sarımsak ve domatesle vücuttaki sodyum-potasyum dengesini sağlayan bu sebze çorbası aynı zamanda asit alkali seviyesini de düzenleyerek yağ yakılmasını sağlıyor.

Zengin besin maddesi içeriğiyle içinizi ısıtmakla kalmayan, aynı zamanda tam bir şifa kaynağı olan bu detoks çorbasının tarifine birlikte bakalım.

Yağ yakan çorba için malzemeler

Yağ yakan, vücudun ve organların dengesini düzenleyen bu çorbayı sadece detoks diyeti yaptığınız dönemlerde değil, program dışında da tüketebilirsiniz.
1 orta boy patates
3 adet havuç
1 adet kereviz sapı
1 adet küçük sarı limon
1 diş sarımsak
1 cimcik deniz tuzu veya kosher (kaşer)
Çeyrek çay kaşığı karabiber
Bir cimcik yenibahar
1 çay kaşığı tatlı kırmızı biber
1 Adet defne yaprağı
400 gr börülce
4 bardak sebze suyu
400 gr domates (isteğe bağlı)
4 bardak bebek ıspanak (isteğe bağlı)
1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

yağ yakan detoks sebze çorbası

Yağ yakan çorba tarifi

Ispanak ve zeytinyağı hariç, tüm malzemeleri tencereye atın. Çok kısık ateşte 6 saat pişirin. Son 5 dakikada ıspanağı ekleyin. Eğer 3 günlük detoks programı yapıyorsanız, bu yağ yakan çorbadan her akşam 1 kase içebilirsiniz.

Eğer daha susuz bir çorba istiyorsanız 5 saat pişirdikten sonra, 1 bardak çorba alın. İçindeki malzemeleri ayırıp suyu haricinde malzemeleri tekrar çorbanın içine atın ve pişirmeye devam edin. Ayırdığınız suyu başka yemeklerinizde veya smoothie yaparken kullanabilirsiniz ve çorbanız bu şekilde daha katı olur.

En çok arananlar:

Share