Zeolit ile Detoks

Zeolit ile doğal detoks

Zeolitin içinde bulunan doğal minerallerin doğal detoks kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? 800 yıldan fazla zamandır Asyalılar zeoliti sağlık, zindelik ve uzun bir yaşam için kullanmakta. Buna rağmen, farklı bölgelerdeki bilinirliği ise çok az. Oysa zelot tam bir doğal, hızlı ve güvenilir arınma aracı.

Zeolit nedir?

Zeolitler nasıl oluşur? Deniz suyu ve yeraltı suyu lavalarla birleştiğinde zeolitler oluşur. Oluşumları ise 50 ile 10.000 yıl arası sürer. Vücudumuzdaki, sudaki ve hatta kıyafetlerdeki toksinleri alırlar. Genellikle suyun filtrelenmesinde, soğutucularda ve akvaryumlarda kullanılırlar. İnsan bedeninin metallerden, mikroplardan ve mantardan arınması için de kullanılır. Bu, iki ayı bulabilir.

Klinoptilolit nedir?

50’den fazla doğal ve 150’den fazla sentetik zeolit türü vardır. Doğal klinoptilolit bunların arasında en yaygın kullanılandır. Çünkü kliniptolitlerin emme derecesi, katyon değişimi, katalizleri ve susuzlaşma kapasiteleri çok daha yüksektir.

Metalin insan vücuduna zararı

Kullandığımız temizlik malzemelerinde, kişisel hijyen ürünlerinde ve hatta yiyeceklerde, suda ve ilaçlarda 65.000den fazla zararlı kimyasallar kullanılıyor. Kadmiyum, arsenik, civa, kurşun ve alüminyum beyindeki, ciğerlerdeki ve böbreklerdeki serbest radikal gerilimini ciddi boyutlarda etkiliyor. Bu metaller nörolojik bozukluklardan kansere kadar pek çok hastalığa sebep oluyor. Zeolitler mikrobik bakteriler ve virüsler de dahil olmak üzere bu metallerin hepsini yok ediyor. Zeolitteki güçlü detoks mineralleri zirai ilaçlar, plastik ve ot öldürücülerdeki tehlikeli molekülleri dahi çıkartabiliyor.

zeolit

Kanser tedavisinde zeolit

Zeolit bir süredir kanser olan hayvanlar üzerinde deneniyor. Tümörün büyümesini durdurduğu ve kemoterapinin etkisini yükselttiği gözlemlenmiş fakat yine de insan vücudundaki etkisi için %100 bir sonuç henüz alınmamış.

Zeolit nasıl kullanılır?

Detoks için zeoliti sıvı olarak kullanabilirsiniz. FDA bunun %100 zararsız ve toksik olmadığını onaylıyor. Dehidrasyon oluşmaması için uzmanlar bir bardak suya 30gr zeolit eklenerek karışım hazırlanması öneriyor. Zeolit kan dolaşımında 5-6 saat aktif olarak yer alacağı için bu karışımdan günde 10-5 damla ve üç kez alınması tavsiye ediliyor. Arınma tedavisi 6 hafta ile 2 ay arasında sürebiliyor.

En çok arananlar:

Share

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir